O’zbekistonda metan yoqilg’i quyish shoxobchalarining ishlashiga yana cheklovlar qo’yilishi mumkin
«Xududgazta'minot» haydovchilarga yaqinlashib kelayotgan keskin sovishdan oldin mashinalarini gaz bilan to'ldirishni tavsiya qildi
«Xududgaztaminot» avtomobillar uchun gaz quyish shoxobchalarining ish jadvalini o’zgartirishi mumkin. Bu haqda kompaniya matbuot xizmati xabar bermoqda.
16-18 fevral kunlari havo harorati keskin pasayishi kutilayotganligi sababli, «Xududgazta’minot» aholi va ijtimoiy obyektlarni tabiiy gaz bilan ta’minlashning ustuvorligini e’lon qildi.
Shuningdek, haydovchilarga sovuq kunlarda iste’molning ko’payishi sababli transport vositalarini benzin bilan to’ldirish tavsiya etiladi. Bu jamoat transportida navbat va noqulayliklarning oldini olish uchun.
Ta’kidlanishicha, hozirda mamlakatdagi barcha metan yoqilg’ilari kun bo’yi ishlaydi. Biroq, yaqin kelajakda ushbu yoqilg’i quyish shoxobchalarining ish jadvali mahalliy o’zini o’zi boshqarish organlari bilan kelishilgan holda o’zgartirilishi mumkin, deya ta’kidladi kompaniya.