Samolyot va poezd chiptalarini sotish uchun yagona platforma 1 dekabrgacha ishga tushiriladi
Shuningdek, transport vazirligi olti oy ichida chiptalarning tabaqalashtirilgan narxlari tizimini joriy etadi
2024 yil 1-dekabrga qadar O’zbekiston ichidagi barcha transport yo’nalishlariga ma’lumot olish va chipta sotib olish imkonini beruvchi yagona onlayn platforma joriy etiladi. Bu haqda transport vazirligi xabar bermoqda.
Transport vazirligi aviatsiya, temir yo’l va avtobus reyslariga chiptalarni har xil narxlarda 6 oydan kechiktirmay sotish tizimini joriy etadi. Navro’z, Mustaqillik kuni, Yangi yil va diniy bayramlar kabi bayramlarda «Ro’za hayit» (Iyd-Al-Fitr) va «Qurbon hayit» (Iyd-Al-Adha) respublikaning turli mintaqalarini bog’laydigan qo’shimcha reyslar yo’lga qo’yiladi.
Bundan tashqari, vazirlik muntazam ravishda o’tkaziladigan tadbirlar, yangi reyslar, ularning bandligi, rejalashtirilgan yangi havo va temir yo’l yo’nalishlari to’g’risidagi ma’lumotlarni ommaviy axborot vositalari va ijtimoiy tarmoqlarda e’lon qiladi.
Kapital.uz iyun oyi boshida prezident O’zbekistonda samolyot va poyezdlarga chiptalar sotish uchun yagona onlayn platformani ishga tushirishni buyurganini yozgan edi.