IT Park Ventures Smartup platformasiga $1 mln investitsiya kiritdi
Moliyalashtirish xizmat funksiyalarini kengaytirish va kompaniyaning xorijiy bozorlarga chiqishini jadallashtirishga yo‘naltiriladi
IT Park Ventures venchur jamg‘armasi biznes jarayonlarini avtomatlashtirishga mo‘ljallangan Smartup texnologik platformasiga $1 mln investitsiya kiritdi. Bu haqda tashkilot matbuot xizmati ma’lum qildi.
Smartup tizimi yagona raqamli muhitda distribyutsiya, savdo, ombor zaxiralari va moliyaviy oqimlarni boshqarish imkonini beradi. Platforma operatsion jarayonlarni birlashtirib, boshqaruv qarorlarining aniqligini nazorat qilishga yordam beradi.
Hozirda kompaniya yechimlaridan Markaziy Osiyoda 700 dan ortiq tashkilot foydalanmoqda. Faol foydalanuvchilar soni, jumladan, dala xodimlari va rahbariyat vakillari bilan birga, 24 mingdan oshadi. Tizim asosiy ko‘rsatkichlarni monitoring qilish, tovar qoldiqlari va savdoni boshqarish orqali biznes samaradorligini kuzatish imkonini beradi.
Platforma logistika, ishlab chiqarish, mahsulotlarni markirovkalash va debitor qarzdorlik bilan ishlash jarayonlarini ham qamrab oladi. Smartup yechimlari FMCG, farmatsevtika hamda distribyutsiya kabi sohalarda keng joriy etilmoqda. Tashkilot Toshkentda joylashgan bo‘lib, korxonalarni raqamli transformatsiya qilish uchun dasturiy ta’minot ishlab chiqadi.
Ajratilgan mablag‘lar mahsulotni modernizatsiya qilish va mintaqaviy bozorlarda kengayishni tezlashtirishga xizmat qiladi. Mazkur bitim jamg‘armaning O‘zbekistonda raqamli infratuzilmani rivojlantirish va venchur ekotizimni qo‘llab-quvvatlash strategiyasiga mos keladi.