May oyida Toshkentdagi chorrahalar va ko’chalarni ta’mirlash ishlari boshlanadi
Jarayonning asosiy qismi shu yilning sentyabrigacha davom etadi, shu jumladan yo'llarni asfaltlash va yer osti kommunal xizmatlarini tekshirish
Toshkentda bir nechta chorrahalar va ko’chalarni ta’mirlash va rekonstruksiya qilish bo’yicha yirik ishlar boshlanadi. Bu haqda poytaxt ma’muriyatining matbuot xizmati xabar berdi.
Joriy yilning may-sentyabr oylarida maktablar va universitetlarda ta’til paytida ta’mirlash va rekonstruktsiya qilish ishlarining asosiy qismi amalga oshiriladi.
Aksariyat ishlar piyodalar va haydovchilar uchun transportni Qiyinlashtirmaslik uchun tunda amalga oshiriladi. ShMA kabi yangi yo’l qoplamalaridan foydalaniladi va yer osti kommunal xizmatlari ham tekshiriladi.
Hokimlik ish vaqtida haydovchilar va piyodalar uchun noqulayliklar yuzaga kelishi mumkinligini ta’kidladi. Ular fuqarolarni ushbu vaqtinchalik noqulayliklar uzoq muddatli qulaylikka erishishga olib kelishini ta’kidlashdi.